| AryDragutzaGazutza a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si vreau sa merg mai departe pe Dinu Lipatti, mai exact in Pitesti. Vreau sa merg pe profil muzica, pe voce, dar nu sunt foarte sigura de probe si locurile disponibile. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| Natan97 a răspuns:

In mod normal pentru intrarea pe a 9-a sunt niste examene, la instrument, si voce cred. Daca iti alegi o piesa potrivita pentru vocea ta, si ceva dragut la instrument, si esti sigura pe tine, intrii indiferent de locuri. Succes!