| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut, TPU! Am o intrebare pentru barbati! Daca purtati inele/ghiuluri pe degetul mic, va rog sa imi spuneti ce marime are inelul. Stiu ca poate pare irelevant dar ma ajuta foarte mult. O zi buna in continuare!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Marimea degetelor difera de la persoana la persoana, DAR se schimba in timp si la acelasi persoana.
De exemplu, inelul meu de logodna nu-mi mai incape nici pe degetul mic, cu toate ca a fost deja largita de doua ori.
Marimea unui inel sau unei bratari se ia la bijutier sau prin incercate (asemanator pantofilor sau pantalonilor etc.).

| unsimplubaiat123 explică (pentru Bula):

Vad ca va pricepeti in domeniu prin experientele personale. Considerati, in cazul dumneavoastra ca un inel mai gros si unul subtire (dar cu acelasi diametru interior/aceeasi marime) este sau doar pare mai mic?

| Bula a răspuns (pentru unsimplubaiat123):

Cu acelasi diametru interior, inelul mai subtire este mai mic (atat ca volum, cat si la greutate - daca sunt din acelasi material).

| Forneticugem a răspuns:

Am un inel nu-l dau jos niciodată orice ar fi orice s-ar întâmpla este pe degetul meu și acum toată viața mea am sal port pe mâna nu am sa-l dau jos nicioidată îmi da putere curaj și răbdare este tot ce ma tine in viața cu adevărat nu-l voi scoate de pe mâna niciodată cu el dorm cu el ma trăzesc este tot ce mia mai rămas ma tine in viața cu adevărat