| Daniel123987 a întrebat:

Am o întrebare. Pot sa joc într-o reclamă sau film fara a avea liceul de arte

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu există nici o regulă care să impună anumite studii pentru a juca. Dacă cei care fac castingul te acceptă, poți să joci și rolul principal în următorul StarWars.

Întrebarea este cum reușești să obții audiții și cum reușești să-i convingi să-ți dea un rol.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, ca figurant!
In figuratie nu trebuie sa fii actor, doar sa intri in cadrul respectiv, cand iti spune regizorul, facand ce ti se spune.
De obicei cadrele sunt simple, mimand ca te plimbi pe strada, sau intrii undeva, apari uneori doar din lateral...cum cere scenariul.
In aceste cazuri de figuratie, figurantii nu vorbesc, adica nu au de spus nici un rol, dar uneori, se cere sa se striga in cor, sau se murmure.

| Alexand3ru1 a răspuns:

In reclama, se poate si fara liceul de arte.
In film poate ca trebuie niste cursuri, nu stiu exact.
Daca esti foarte bun in asta probabil ai sanse mari... fara a mai fi nevoie de specializari in domeniu.