| sorinshady94 a întrebat:

Cine are tatuaje vreau sa imi spuneti semnificatia lor, ce reprezinta pentru voi, ce etapa din viata, cand l-ati facut, cat a costat, cum a fost, regretati. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un tatuaj, fiind permanent, e bine sa reprezinte ceva-privindu-l sa retraiesti anumite momente. Poate fi si un simbol al anumitor idei.Primul mi l-am facut in armata-un tanc-. Apoi, la pierderea cuiva drag, un ochi cu o lacrima picurand.Iar pe umarul stang am o floare de crin, care simboliza stigmatul condamnatilor la moarte.Am avut o etapa in care viata era greu de suportat, dar nu aveam dreptul sa decid eu ce fac cu ea.Atunci am pus simbolul unui condamnat la viata.Nu le regret, pentru ca pentru mine reprezinta ceva. Poti regreta numele cuiva pe care ajungi sa-l urasti, ori a unei fete, cand apare alta.Nu m-au costat nimic, caci au fost facute de colegi priceputi prin cazarmile pe unde m-am perindat 30 de ani.

| Elvina a răspuns:

Eu vreau sa-mi fac unul la incheietura mainii stangi cu initialele mele. Am vazut la o colega si cred ca-mi va placea.