| Septimiu_Rareș_1999 a întrebat:

Dacă la română am media 7 pe primul semestru,iar pe al doilea nu am decât 5, e posibil sa nu intru în bac? Menționez faptul că sunt în clasa a12-a.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil sa nu intri, la bacalaureat intra toti cei care au promovat cl. a XII-a si se inscriu, indiferent ce medii au avut la diferite materii, inclusiv la cele din care se sustine examenul. Tu vei avea media anuala la romana 6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca intri, dar nu cred ca o sa il iei la ce intrebare ai pus laughing

| Kerre a răspuns:

Este si normal acest lucru, nu prea este posibil sa nu intri daca ai promovat claa a XII-a.