| Negru_Rebeca_2002 a întrebat:

Eu sunt bun la desen, si vreau sa-mi impresionez colegii cu cu un desen care sa ramana uimiti. Imi dati o idee de desen sau un link catre o poza? Poate fi desenul si pictat, vreau sa o impresionez si pe profa, desi ea stie ca sunt bun la desen. Multumesc.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

happy
Vrei sa o impresionezi pe profa!
Crezi ca ea nu va realiza ca te-ai inspirat din alta parte? Desenul, ca si scrisul, este unic pentru fiecare om in parte. Creatia la fel. Deci se va vedea daca vei incerca sa copiezi vreun desen, sau daca iti urmezi propria creativitate. Stiu, e mai greu, si eu desenez si pictez, e mult mai greu sa vii cu ceva original, cu ceva ce s-a nascut in capsorul si inimioara ta, dar e si mai frumos, tocmai pentru ca e original.
Deci, daca vrei sa impresionezi, fi original si creaza tu ceva. Altfel, profa ta, daca nu si altii, vor stii ca nu ai fost tu cel care a conceput desenul.