| LLLLLccccCCCcccCCC a întrebat:

Salut TPU
Imi puteti da niste combinatii de culori adica nu simple ca rosu+albastru,am nevoie sa stiu combinatii cu mai multe culori pentru a obtine diferite tonuri, as vrea sa obtin niste culori cu care sa desenez sticla, eu sunt incepator la pictura si inca nu pot vedea culorile in obiecte
Dau funda celui care imi da multe combinatii si culori pentru sticla va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| KaMpEr a răspuns:

Iti sugerez:
1)Verde+Galben+Albastru
2)Rosu+Mov+Galben si cu putin alb
3)Maro+Verde+Galben+Rosu
4)? Funda?

| LLLLLccccCCCcccCCC explică (pentru KaMpEr):

Nu te supara dar o sa astept 24 de ore sa vad ce raspunsuri mai primesc apoi hotarasc cui sa dau funda

3 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Galben+Albastru

| StirAlii27 a răspuns:

Rosu +negru
verde+portocaliu
maro+galben
Albastru +galben
nergru +verde