Întrebare recomandată | Gabitu698 a întrebat:

Salut TPU! M-am apucat de desenat si desenez cat de cat anime. Vreau si eu sa stiu cum pot deveni mai bun pentru ca nu prea progresez si desenez zilnic!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu asi dori sa te descurajez, daca nu ai in gena desenul trebuie munca enorma

| Catrice a răspuns:

Tutoriale pe yt

| CIaudiu a răspuns:

Progresul se face de-a lungul anilor, nu a zilelor. Vrei dupa 3 zile deja sa desenezi portrete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara ore sa lucrezi cu un pictor

| Den1sa a răspuns:

Tutoriale, exercitiu, studiu mult studiu

| Genevaaa a răspuns:

Incearca pinterest! Gasesti multe schite misto

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Uita-te la youtuberi care deseneaza orice. Incearca sa desenezi in stiluri noi. Sa nu te rezumi doar la o metoda ca iti trebuie experienta multa daca vrei sa fie frumos totul. Plus ca asa iti dai seama ce stil iti place cel mai mult.
Si nu renunta din cauza ca nu progresezi. Trebuie foarte multa experienta, chiar ani, ca sa dobandesti un skill bun. Nu te gandi cat iti va lua, gandeste-te ca nu trebuie sa te opresti