| Davidovski a întrebat:

Mâine e ziua unui prieten şi nu ştiu ce cadou să îi cumpăr. Face 13 ani, şi e obsedat de calculator şi de jocurile video, dar, tatăl să ne-a rugat să nu-i cumpăr nimic legat de acestea pentru că vrea să îl dezvețe de calculator. Am un buget de 50 de ron. Dau fundă! happy

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-i ceva pentru jucat pe afara o minge, un set de palete de tenis/badmington, ceva de imbracat,

| Lioana a răspuns:

O minge de fotbal.

| TrustMeIKnow a răspuns:

1. 10€ pe steamwinking
2. Sau te gandesti ce ti-ar place tie sa primesti si vezi daca e o idee buna sa cumperi acel lucru.
3. Ii dai 50 RON

| ziptrack a răspuns:

Eu as ti-as recomanda sa-i cumperi un joc de societate gen Monopoly, Risc, Dixit, Catan, Twister, Saboteur, Dart, Sah, Table, Remy etc etc

https://www.emag.ro/jocuri-societate/c

Sunt jocuri de masa care pot fi jucate de mai multi jucatori si care l-ar putea ajuta sa se dezvete de jocurile video.

| Davidovski explică:

Am uitat sa precizez ca nu e nici sportiv, sau nu l-ar interesa nici sahul, sta toata ziua pe scaun si se joaca la PC, pana la urma i.am luat un card de 50 ron la lidl. Mai bine sa dea banii pe mancare decat pe jocuri.

| Fga_Geani_1968 a răspuns:

I-ai assasi cread 1

| 039liam35w a răspuns:

Salut! Ii poti cumpara o carte. Lectura este forte importanta in formarea unui caracter. Sper ca te. am ajutat!

| CutieDeCarton a răspuns:

Îți recomand să ii cumperi un papagal peruș este undeva la 30-40 lei, dar trebuie și colivie, și mai pui câțiva bănuți in plus și cauti una micuța și ieftina, mai trebuie sa cumperi și cutii pentru mâncarea lor, este 1 leu una, și un recipient pentru apa 5-6 lei

| Dalmore a răspuns (pentru CutieDeCarton):

Frate, nu.
Nu faceti animale, pasari, pesti cadou. Sunt responsabilitati in plus. Pe care nu toata lumea si le doreste. Faci asta daca stii ca omul isi doreste asa ceva. Poate parintii lui n-au chef sa le cante la 6 dimineata o pasare in fiecare zi. Vorbiti cu parintii inainte sa faceti cadouri din astea.