| Tpufan123 a întrebat:

Poate cineva sa imi faca rost de o poza cu doua statui, o femeie si un barbat si in loc de cap au doua boluri ce se varsa ulul in celalalt? Imi trebuie neaparat, nu am apucat sa salvez poza si acum nu am de unde sa o mai iau. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Https://www.google.pt/......ps?/search
incerca aici
dar ti-as recomanda sa cauti in esculptura romanica sau greca.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Statuile erau din bronz sau din piatra? Erau fantani din care curgea apa, sau apa care se "varsa" din ele era din metal sau piatra?
Pozitia statuilor era in picioare, sezut sau aplecata?
Exista vreun fundal in spatele sau pe langa statui?

| Tpufan123 explică (pentru anonimg):

Ele erau din piatra respectiv ceramica, reprezentau siluetele a doua modele feminin si masculin si in loc de cap aveau doua boluri bolul de la silueta masculina se varsa in cel de la silueta feminina. Ms!

| anonimg a răspuns (pentru Tpufan123):

Voi incerca duminică să le caut.

| Tpufan123 explică (pentru anonimg):

Mersi muuuult!

| anonimg a răspuns (pentru Tpufan123):

Am căutat o mulțime de variante dar nu am găsit nimic asemănător.
Am adăugat întrebarea la favorite; dacă voi găsi ceva pe viitor voi posta aici.

| Tpufan123 explică (pentru anonimg):

In regula, o sa continui si eu sa o caut, daca nu o gasesc pana la sfarsitul lui martie nu o mai caut! Multumesc de ajutor!

| Tpufan123 explică:

Multumesc mult!