| Spitz10 a întrebat:

Salut tpu.Stie cineva cum se numeste foaia pe care artistul de tatuaje o foloseste sa iti puna desenul pe mana inainte sa inceapa sa tatueze? Si cum se foloseste?

2 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Nu știu exact cum se numește, dar este o foaie indigo dedesubt si desenezi conturul exact ca în video. https://www.youtube.com/watch?v=EbpwrAJbDAk
Cred că există și alte metode noi ieșite, însă este cel mai folosit acesta.

| AdeA1991 a răspuns:

Se numeste foaie de transfer, cat despre cum se foloseste gasesti metode infinite pe YouTube