| SporeBox a întrebat:

Sunt pasionat de a scrie carti si ma gandesc sa le si duc la edituri si sa le vand ca sa fac ceva din hobbi-ul asta. As vrea sa imi ziceti cam cat ar costa la editura Arthur, scris normal, fara ilustratii, coperti de plastic mai subtirele si numarul de pagini sa fie cam 50-100.

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Eu zic sa incepi prin a scrie articole pentru diverse site-uri, apoi avansezi la carti. Desi pare usor de zis, editurile nu aleg decat manuscrise scrise de oameni care au mai scris pana acum. Eventual incearca-ti mana la concursuri de literatura.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu editura - dacă constată că ești chiar bun, nu plătești tu, te plătesc ei

| SporeBox explică (pentru sierra1):

Am uitat sa mentionez ceva. Conteaza daca scriu povestea pe un caiet sau trebuie sa o scriu pe calculator?

| sierra1 a răspuns (pentru SporeBox):

O dai pe caiet, altcineva trebuie să ți-o transcrie, Asta costa!