| Blagandrey a întrebat:

Tatal meu mi-a dat chitara lui sa invat sa cant la chitara o chitara destul de veche in fine... am deja 1 an de zile de chitara si ma pricep destul de bine si acum vreau sa imi achizitionez eu o chitara si mia recomandat un prieten acest modelul Flame MJG 300 CE NA. Voi ce parere aveti despre aceasta chitara? Este electro-acustica. Se merita banii sau sa caut alt model de chitara? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Chitarele Flame nu sunt foarte fiabile.

Tind sa-ti recomand doua-trei firme:

Takamine

Fender

Ibanez

Dintre cele pe care le-am enumerat, insist foarte mult pe Fender deoarece au, cred, cea mai buna calitate a mahonului de pe piata si, in ceea ce priveste preturile, nu sunt decat cu 50-100 de lei mai scumpe decat competitia.

Chestia e, totusi, sa precizezi cum stai cu banii. Daca ai, totusi, intre 500-700 de lei, iti sugerez foarte calduros sa gasesti un Fender (nu retin numele modelului exact, dar stiu ca si-au luat 2 prieteni de-ai mei fix in suma asta de bani) sau Takamine (zic de Takamine pentru ca ei sunt firma japoneza si nu am auzit pe cineva sa se planga de ele, fie ca sunt acustice, fie ca sunt electroacustice).

FENDER CD-60 CE NA sau Ibanez AEG8 - E-Acoustic Guitar (Care, vorba vine, e la reducere pe un site de instrumente, MC; nu vreau sa fac firma, da' romanului ii prinde bine un pont despre reduceri, nu suntem bogatasi; plus de asta, eu mi-am luat un Epi SG 400 de la MC si sunt foarte multumit de serviciile lor si de chitara...)

Spor la luarea deciziei potrivite!

5 răspunsuri:
| Blagandrey explică:

Dacidus am suma exacta de 600 de roni la magazinul pe care il avem aici in suceava fly-music nu gasesc Fender sub 700 de roni si din pacate nu imi permit dar am gasit un Ibanez V72 ECE-NT si vreau parerea ta. Tosusi nu as comanda de pe internet ca nu sunt sigur de chitara prefer mai bine acest magazin ca poti incerca chitara sa vezi cum este.

| dracidus a răspuns:

Add la heart_asasin. Vorbim acolo... TPU nu e chiar asa bun la conversatii...

| 军超好听海 a răspuns:

Merita, e o chitara buna. Spor!

| KinoAndreea a răspuns:

Imi place:Xbig grin imi place neagra.:d

| Gabbyellal a răspuns:

E super buna ...eu am luat-o acum aproape un an si e in perfecta stare... funda?