| Saiko93 a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa fac un cadou frumos mamei mele. De unde pot gasi fier? Preferabil pe gratis, Nu conteaza si daca e ruginit. Doresc sa fac din el o statuie pentru gradina ei de flori happy Am invatat recent sa sudez si vreau sa ii fac 2 surprize superbe in loc de 1 big grin Dau funda!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu vorbești serios? Și cum vei topi fierul, incat să poți realiza statuia dorită? Ia-i una de-a gata de la Dedeman. tongue

| Goete a răspuns:

Mama ta va fi incantata de cadoul Gratis.
De ce nu cauti prin gunoi? Acolo e gratis si se arunca mult
Ca magazin unde sa mergi la cravata si sa ti-l dea gratis, ambalat... este ce cauti?

| Brizbriz a răspuns:

Daca iti da cineva o bucata de sina de tren, cum faci din aia o statuie?!?

nu, nu conteaza ca stii sa sudezi, iti trebuie cuptor de topit otel (fier simplu nu se gaseste, decat la fabrica, care il extrage din minereul de fier, iar fierul simplu e un material moale, PE BUNE), cuptor care trebuie sa aiba 1400-1500 de grade, iar manevrarea e cu adevarat naspa, cea mai mica greseala si toata viata o sa ai o arsura pana la os

deci, ma bucur pentru tine ca ai o pasiune de genul asta, DAR ar trebui FOARTE SERIOS sa gasesti un mediu profesionist sa ti-o dezvolti, nu de unul singur acasa, unde poti MUUUULT PREA USOR sa te ranesti serios, sa mori sau sa dai foc intregului cartier

| RxTx a răspuns:

La fiare vechi
Te duci la fiare vechi si iti da
Chiar te lasa să su alegi

Sau la materiale de construcții poate pe olx vinde cineva foi de tabla care i-au rămas in plus

Exista si noi si nu costa o avere

| cesaicumpar a răspuns:

Salutare! Poti gasi aici zeci de idei de cadouri pentru mama: https://cesaicumpar.ro/categorie/idei-cadouri-femei/cadouri-mama/

| gigeldistrugetot42 a răspuns:

Bossule, raspunsul tau este ghena, ai tot ce vrei acolo, inclusiv fer. Te pupa Gigelhappy