| Adnonim a întrebat:

Salut, urmeaza sa dau la liceul de arte, insa nu stiu la ce profil:
Arhitectura sau design- pentru a urma design vestimentar
Ce ma sfatuiti?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca design, ce legatura are arhitectura cu design-ul vestimentar?

| Adnonim explică (pentru Adry05):

Am de ales 2 profile!
Arhitectura.
Design.
Sunt foarte indecis si trebuie sa ma hotarasc repede, ca altfel nu apelam la un site de pe internet!
Problema e ca mi-ar placea mai mult design, insa sunt bani putini. Nu m-am gandit pana acum la bani, desi trebuia!
Tin sa mentionez ca nu voi ramane in tara.

| Adry05 a răspuns (pentru Adnonim):

A, nu s-a inteles bine din intrebare. In fine. Nu-s bani asa putini daca esti bun si reusesti sa te afirmi. Intr-adevar te angajezi mai usor cu arhitectura si se plateste bine si in tara, dar mite afara. Eu ti-as recomanda arhitectura pentru ceva mai sigur si stabil, design-ul daca chiar ai o pasiune si talent si creativitate pentru domeniu. Pana la urma e pacat sa ramai cu intrebarea aia `dar cum ar fi fost daca mergeam la design`, cum am zis, bani reusesti s afaci de oriunde daca esti bun si te afirmi.

| sierra1 a răspuns:

Vezi ce zice site-ul ăsta (să dai răspunsuri cinstit)
http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| Lioana a răspuns:

Alege profilul care te atrage mai mult. Liceul pe care-l faci nu e asa important. Importanta e facultatea pe care o vei alege dupa.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca vrei sa urmezi design vestimentar normal ca te duci la design