| Cosoo a întrebat:

Vreau sa imi fac unt tatuaj mic care sa semnifice libertate, credita si familie. Imi puteți da niste modele?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarea mea este sa nu-ti faci tatuajul. Vei regreta mai tarziu ca ti-ai murdarit trupul.
Si daca tot ai zis de credinta, in Biblie scrie sa nu-ti faci semne pe trup, asta implica inclusiv tatuajele. Daca nu-l faci nu vei avea de ce sa regreti mai tarziu.

| Aura00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? suntem in 2017. Putin open minded va rooogg. Sa-ti majesti pielea auzi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aura00):

Nu conteaza in ce an suntem! Poruncile sunt aceleasi pentru totdeauna, putin bun simt! Open minded la toate relele nu foloseste la nimic. Nu comentez mai mult ca n-are sens. Cine intelege bine, cine nu, iar bine, faca ce-o vrea, dar sa tina seama ca va fi tras la raspundere pentru faptele lui. Asa e scris!

| Aura00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Okei, fiecare cu parerea lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aura00):

Nu e o parere, e adevarul! Eu nu am spus parerea mea ci am spus ce e scris in Biblie.
Trupul e templul lui Dumnezeu...
Relativizarile nu ne sunt prietene. Adica nu ne foloseste la nimic sa relativizam ca nu ajungem nicaieri.

| Aura00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles! Eu nu gandesc asa, cred in dumnezeu dar nu cred ca e pacat sa te tatuezi. Eu am 4 si nu sunt Pacatoasa. Mai pacatos ca mine e un om care barfeste si face numai rau si tine doar pentru el. Am spus ca Fiecare cu parerea lui, pentru ca tu crezi ce ai scris mai sus, nu pentru ce scrie in biblie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aura00):

Levitic 19:28 "Pentru morţi să nu vă faceţi tăieturi pe trupurile voastre, nici semne cu împunsături să nu faceţi pe voi. Eu sunt Domnul Dumnezeul vostru."
Intreaba si un preot ca sa fii sigura.
Toti suntem pacatosi, numai Hristos este fara de pacat.