| DanielRadulescu00909 a întrebat:

Salutare!
As vrea sa fac un documentar independent non-profit, mai mult ca un exercitiu, am nevoie de un subiect, ma puteti ajuta? Subiectul nu as vrea sa fie politic, poate fii despre o persoana care vi se pare interesanta, care are un hobby, face ceva caritabil si ar vrea sa aduca in planul publicului ceea ce face.

Răspuns Câştigător
| xeum a răspuns:

Anul trecut s-a dat tema asta la atestatul de media, o gagica a facut despre un fost consumator de droguri, a fost foarte apreciat proiectul ei de comisia formata din profesori de la unatc. Nu tema aleasa a fost motivul pentru care a fost apreciat documentarul, ci emotia pe care a reusit sa o transmita.
Tot ce vreau sa spun este ca poti face un documentar despre ce doresti tu, trebuie in primul rand sa interactioneze cu emotiile persoanelor. Poti face un documentar despre animale, tinand cont ca foarte mult persoane au animale si le iubesc poti incerca varianta asta, poti face despre o persoana incercata de viata care a ajuns sus si a depasit limitele. Trebuie sa faci ceva inovativ, oamenii vor aprecia munca ta, intr-adevar mai mult sau mai putin. Sper ca te-am ajutat, bafta maaa frend.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă cunoști o asemenea persoană, fă. Căci dacă îți indic una din orașul meu, ce faci, vii aici să filmezi? Te invit. Cunosc o asemenea persoană.

| DanielRadulescu00909 explică (pentru sadrian46):

Din ce oras esti? M ar putea ajuta

| sadrian46 a răspuns (pentru DanielRadulescu00909):

Cluj-Napoca.