| Ciurcanu_Daniel_1992 a întrebat:

Salutare, azi am dat examen la romana, clasa a 8 a si cei care "ne pazeau" au spus sa nu folosim parantezele, dar au spus-o cam tarziu. La prima compunere, in care trebuia sa încadrez in genul dramatic ca exemple am pus parantezele... nota imi iese 9 si ceva... se poate anula din cauza parantezelor? broken heart((

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, acum depinde și de cine o corectează. Puteai pune și tu exemplul în ghilimele, cum face orice om.

| Ciurcanu_Daniel_1992 explică (pentru anonim_4396):

Am pus ghilimele si dupa parantezele ex "(intra)"

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mai e și vina supraveghetoriilor ca trebuia sa va citească regulamentul și sa va zica