| Banu_Alexandru_1992 a întrebat:

O intrebare. Care ai Idee in cat timp a fost construita Casa Poporului. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoccoSuasito a răspuns:

A fost inceputa in 1983 dar inca nu e terminata in totalitate. Are 12 etaje si o inaltime de 86 m si alte 8 etaje subterane insumand 92 m sub pamant. Din cate stiu subteranul nu e terminat, dar nu se stie ce este acolo. Sigur sunt buncare nucleare si alte chestii secrete.

2 răspunsuri:
| roxyyo a răspuns:

Pai au incept constructiile prin 1983 si au terminat-o prin 25 iunie 1984