| Winchesster a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, va rog mult sa imi dati un exemplu de o "descriere a unui raft din biblioteca", sincer n-am nici o idee sad si desigur primului care imi raspunde fundita happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand privesc indelung rafturile cu carti ale bibliotecii mi-aduc aminte de vacantele de vara in care citeam frumoasele carti ale adolescentei.
Mi-aduc aminte de fiecare carte pe care o citeam cat puteam de repede pentru a descoperii fiecare taina ascunsa in ea.
Acum ele au ramas singure si parasite.
Ele mi-au umplut adolescenta cu un miracol, fara care adolescenta n-ar fi fost atat de faimoasa.
As mai vrea sa le recitesc si sa mai traiesc aceeasi atmosfera pe care o traiam atunci cand le citeam, dar timpul a trecut si odata cu el a disparut si adolescenta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai fundita cuiva

| Plolice a răspuns:

Pe raftul prafuit din biblioteca rece si goala erau multe carti interesante, neastinse de ani intregi