| NobodyLovMe a întrebat:

Aș vrea să stiu in zona București.La nunți,mai exact ziua la mireasă acasă.Ce traditii sunt? Ce anume se face? De la ce ore pana la ce ore? La cat se placă la mire(Daca se pleaca), la cat se pleacă la restaurant etc
Help me please,
Și dacă se poate as vrea un link la piesa care se cântă la mireasă

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Nu se stie ce traditii se tin in Bucuresti. Fiecare familie si cuplu aleg ce traditii respecta in functie de zona in care au copilarit, asta daca au venit de la tara. Daca au trait in Bucuresti, in afara de cantecul miresei "Ia-ti mireasa ziua buna" nu cred ca se va face nimic.