| Zatman a întrebat:

Salutare.Traiesc in strainatate de aproape doua decenii,dar raman pasionat si atras de cultura din Romania, in toate domeniile.Cititor inrait fiind,aveti pentru mine o lista de carti,filme, siteu-ri si orice ma poate ajuta sa intru mai mult in detaliul ei? Mersi!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii pe google search
Cărți de citit online gratis și găsești nenumărate situri.
Te abonezi la HBO GO și găsești multe filme și seriale noi românești.

| Felys a răspuns:

Mai bine ai vizita tara de cate ori ai posibilitatea si ocazia

| FreddieM a răspuns:

Salutare prietene. Adica esti afara de doua decenii si zici ca esti rupt total de tara ta? Adica internetul nu merge pe Marte? Ca doar acolo ai fi putut trai, ca sa fii complet deconectat de tara natala. Noroc ca exista TPU ca sa-ti rezolve asa problema serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iei pe rand toate cartile scrise de autorii romami.
Daca e mai simplu, ia-le pe curente literare, sau in ordine cronologica. Sau iei ce-ti pica pe mana, pur si simplu.
Cauta pe net autorii romani, si citeste-i pe toti.
Trebuie sa fie ceva ce n-ai citit, chiar daca esti cititor inrait.

Literatura noastra mi se pare ca te face sa aprofundezi mai mult cunoasterea psihologiei românilor, cunoasterea traditiilor, obiceiurilor.
Imi place ca scriitorii nostri din trecut au fost destul de originali.

| Daniel323 a răspuns:

Viata de emigrant.
Nu esti nici de-al lor nici de-al nostru.

| yonutu555 a răspuns:

Un film ar fi Romania neimblanzita
O carte ar fi https://www.litera.ro/......ficii.html
Un site ar fi http://www.romania.travel/