| laurentiu_9029 a întrebat:

Salutare tuturor.

Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea: Am scris o carte, desigur pe calculator in programul numit autocorect.Romanul meu are 100 de pagini si as vrea sa-l fac in format a5 sub forma de carte, de aceea ma intrebam daca exista vreun loc, cel mai probabil o editura, ce ar putea primi paginile cartii mele in format electronic, sa le editeze si apoi sa imi trimita cartea gata facuta prin posta, ramburs?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Editurile se ocupa cu editarea cartilor dar operatiile practice de editare propriu-zisa le fac tipografiile (scoaterea cartilor), asa ca trebuie sa vorbesti cu o tipografie. Succes si numai bine!