| Ciubotariu_Teodora_1999 a întrebat:

Salutari! Sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa urmez liceul de arta din orasul meu, la profilul arhitectura.Si as vrea sa stiu la ce materii se dau tezele si examenul de bacalaureat.
Astept raspunsurile voastre.O zi buna!:*

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Romana si istorie si poţi alege :geografie, logica, psihologie, economie, filosofie.

pecializarea Arhitectura, arte ambientale si design:
Teza la Limba si literatura romana
Teza la Limba moderna 1
Teza la Matematica
Teza la Stiinte socio-umane

3 răspunsuri:
| MafteiVictor a răspuns:

Buna. Bacalaureatul il vei sustine la : Istorie, Limba Romana (obligatorii) iar a 3-a materie este la alegere - Geografie sau Logica.
Teze vei da la Istoria artei, romana, matematica, engleza, logica.