| Mituca a întrebat:

Salutari TPU! Sunt in clasa a 8 a si mi-as dori sa merg in viitor pe actorie/comedie, dar liceul il voi face pe matematica informatica pentru a invata de toate. Dupa ce termin liceul pot merge pe o facultate de arte si sa ma descurc sau voi fi mai slab decat cei ce vin de la un liceu de arte? Va rog mult, daca stiti pe cineva care ar putea sa raspunda dati un copy paste la link.

Multumesc anticipat si ofer funda!

P.S: Scuze daca nu este categoria potrivita!

Răspuns Câştigător
| Emmy567 a răspuns:

Sunt de acord, am intrat si eu la mate info si regret ca nu am mers la arte. Este solicitant si nu am timp sa exersez in particular in photoshop sau alte programe de grafica cum imi planuiam. Oricum, depinde si in ce liceu, in unele se fac scoala ca lumea, in altele e mai lejer. Te-ai gandit bine, si eu am invatat multe lucruri si de la real si de la uman, dar daca esti sigur(a) ca vrei arte, mai bine te duci acolo si iti folosesti si timpul liber cu un scop.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Pe arte eventual daca au facut un profil cu aceasta tematica, dar oricum sunt foarte putine in acest sens.
Eu zic daca esti 100% convins ca vrei pe asta, sa nu te chinui cu un profil asa greu si solicitant ca mate-info cand pana la urma n-o sa folosesti nimic din materiile cu care te chinui anii astia.

| Emmy567 a răspuns (pentru Adry05):

Sunt de acord, am intrat si eu la mate info si regret ca nu am mers la arte. Este solicitant si nu am timp sa exersez in particular in photoshop sau alte programe de grafica cum imi planuiam. Oricum, depinde si in ce liceu, in unele se fac scoala ca lumea, in altele e mai lejer. Te-ai gandit bine, si eu am invatat multe lucruri si de la real si de la uman, dar daca esti sigur(a) ca vrei arte, mai bine te duci acolo si iti folosesti si timpul liber cu un scop.