| csintalan a întrebat:

Sarbatorile PASCALE sa va lumineze calea zilnica.PASTE FERICIT

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Doresc sa nu uiti care este estenta acestei sarbatori importante si sa ai un Paste binecuvantat alaturi de familia si prietenii tai. Hristos e viu!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fie ca aceasta sarbatoare sa ne insoteasca zilnic pasii iar cel ce s-a jerfit pentru noi sa traiasca vesnic in inimile noastre. HRISTOS A INVIAT!

Bula
| Bula a răspuns:

Multumim!
Asemenea iti dorim!

carla
| carla a răspuns:

Multumim. Paste fericit tuturor! happy

mlm
| mlm a răspuns:

Sfanta Sarbatoare a Invierii sa iti aduca tie si familiei tale lumina in suflet, pace, iubire si sperante implinite alaturi de cei dragi. Pasti fericit.

daniela
| daniela a răspuns:

Tot binele din lume atat tie cat si tuturor utilizatorilor TPU si nu numai...

eileen
| eileen a răspuns:

Hristos a inviat! Fie ca aceasta sarbatoare sa o constientizam in fiecare zi, nu doar de Pasti, El trebuie sa fie viu in fiecare dintre noi.

| larapopa a răspuns:

Am citit, aicea, ca s-a spus de mai multe ori "Hristos A Inviat". Am invatat din batrani, ca aceste cuvinte niciodata nu se spun inainte de noaptea Invierii.In sambata lumintata, la 12 noaptea, cand apare Lumina si cand preotul va spune aceste cuvinte, atunci le vom rostii si noi, dar niciodata inainte.Lumina Invierii ne va patrunde in sufletele si inimile noastre, si o sa stim ca Isus a Inviat si odata cu invierea Lui vom rosti acele cuvinte, care ne vor umple sufletul noastra de multa iubire, iertare, toleranta, ganduri bune catre toti cei dragi.
Duminica este pastele la catolici, le urez Paste Fericit, iar pentru ortodoxi Florii Fericite.

| Zoombe3 a răspuns:

Un paste cat mai fericit alaturi de cei dragi. Fie ca lumina invierii sa va asterne in suflete caldura.

| cotzobel a răspuns:

Lumina Sfanta sa va calauzeasca pasii.Doresc ca in acest an Cristos sa invie in inimile si viata voastra. Sa va dea pace, bucurie si «tarie» ca sa spuneti si altora traditionalul "Cristos a inviat!"PASTE FERICIT alaturi de cei dragi voua

| Elena0210 a răspuns:

Multumesc! Cemi doresc mie iti doresc si tie! Hristos a inviat!

| DenissaDeea a răspuns:

Si tie numai soare si lumina in suflet si in casa ta de paste.Paste Fericit alaturi de cei dragi tie si la intreaga familie.

| miry a răspuns:

Multumesc la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paste Fericit si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gest frumos din parea ta sa ne urezi la toti un PASTE FERICIT
, asemenea si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mulțumesc pentru urare.
Poftă mare la ouă, pastramă și pască completate cu un strop de vin iar finalizarea cu cozonac de casă și plăcintă.
Un Paște deosebit alături de cei dragi!
Pa, pa.

| ralucaro23 a răspuns:

Hristos a inviat!