| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Se poate largi raza pe o octava sa canti mai sus in vedere ca am 14 ani?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pustiule tu vrei sa stii multe si inteleg curiozitatea, eu m-am apucat de cantat din curiozitate, n-am facut in viata mea 1 ora de canto, cand ma duceam la karaoke pe stilul meu ramaneau aia cu gura cascata, repet fara o ora de canto sau de cautat tutoriale pe net...m-am ajutat 1 gram de talent cu care m-am nascut. Din pacate nu am stiu sa-l fructific si nu am investit bani cand a trebuit.
Euforia pe care o ai tu referitor la cantat o apreciez, dar tu ai nevoie de un profesor de canto bun, sa te invete sa canti, nu te putem ajuta aici pe site!
Sedintele de canto din cate stiu sunt destul de scumpe, dar daca iti place si iti da de inteles profesorul ca ai talent cine stie ce investesti acum s-ar putea sa te ajute inzecit cand vei creste in valoare si vei ajunge sa castigi din muzica bani.
Aici suntem amatori nu specialisti asa ca nu te putem decat indruma, sfatui nicidecum invata!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine poate stii? Doar un profesor, aici nu sunt profesori.

| DannyBoy84 a răspuns:

Ai incercat asta dupa ce te-ai incalzit si inainte? Ideea e ca daca incerci direct fara pic de incalzire nu o sa ai succes. mie de exemplu imi trebuie circa juma de ora de vocalize si dupa aia pot sa cant fara sa falsez deci... incearca incalzire