| 1Q a întrebat:

Spuneti-mi facultati private din Romania care sa aiba specializarea actorie teatru, in afara de aia din Bucuresti

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Hyperion.

| 1Q explică (pentru Bondarel99):

Am spus in afara de aia din Bucuresti

| Bondarel99 a răspuns:

Mai băiatule, in București sunt multe facultăți de actorie. Credeam ca te referi la aia de stat de la UNATC care e cea mai buna din țara. De unde sa știm noi ce vrei tu dacă nu ești mai explicit?

| 1Q explică (pentru Bondarel99):

Care multe facultati este unatc si hyperion, adica 2, si am zis facultati private in afara de aia din Bucuresti, unatc este de stat, tu ai dat un raspuns aiurea fara sa citesti intrebarea ca sa fii si tu campionul zilei

| Bondarel99 a răspuns (pentru 1Q):

Mai sunt 2 dar o sa te las pe tine sa le gasesti. Vad ca nici google nu stii sa folosesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Tu folosești ''aia'' pentru a desemna mai multe obiecte?big grin

| 1Q explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei tu de fapt sa insinuezi? am zis facultati private in afara de aia din Bucuresti, este o singura facultate privata de acest domeniu in Bucuresti, deci ce nu ai inteles?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Ok, dacă știai că e doar una, vrei să inventăm noi alta?big grin