| cornelstelistul a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce carti v-au impresionat si merita citite.

13 răspunsuri:
| JeffHardy2011 a răspuns:

Jurnalul unui pusti (volumele 1, 2, 3,4) si insemnarile unei pustoaice.
Sper ca te-am ajutat.

| cornelstelistul explică (pentru JeffHardy2011):

Merci...le pun pe lista de asteptare si voi ajunge la ele numaidecat merci.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Maitreyi-Mircea Eliade

| 4inel a răspuns:

Incepe cu Noul Testament.
E super tare.

| Christinaa18 a răspuns:

Mihail Drumes-Invitatie la Vals si Elevul Dima dintr-a saptea:X

| Beckyyy a răspuns:

1001 de fantome-alexandre dumas
singur pe lume-hector malot
zambeste si mori-r.l.stine
harry potter, toate cele 7 sunt superbe
departe de lumea dezlantiuita-thomas hardy
si altele...merita sa citesti scriitori ca alexandre dumas, Mihail Sadoveanu...

| DH01 a răspuns:

Fram ursul polar m-a impresionat puternic.Am ajuns la un capitol si am inceput sa plang putin.

| Ligia12345 a răspuns:

Maitreyi - mircea eliade
romeo si julieta
titanic vals de tudor musatescu
ion de liviu rebreanu
baltagul

| celiamaria a răspuns:

Seria twilight merita sa citesti si jurnalele vampirilor si eu le-am citit sh is superrrr

| Anammaarriiaa8 a răspuns:

Seria Twilight e super am citit toate cele 4 carti si merita

| AcsinteRaluca a răspuns (pentru Anammaarriiaa8):

Cavaleri mesei rotunde.