| baguette_olga a întrebat:

Stau in Bucuresti si vreau sa ascult mai multe radiouri. Cand eram copil erau piese de teatru radiofonic, mai exista asa ceva? Ce radio mai difuzeaza asa ceva? Dati-mi frecventa lui, multumesc.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe România Actualități și pe Cultural am mai prins seri cu teatru radiofonic. Majoritatea înregistrări vechi.
PS frecvențele diferă în funcție de zonă.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Radio Romania Actualități prezintă teatru radiofonic de luni si pana vineri inclusiv de la ora 23 după știri.

| Nonolita a răspuns:

Teatru radiofonic, pe Radio Romania Cultural. In Bucuresti, frecventa este 101.3
https://radioromaniacultural.ro/despre-radio/frecvente/

| Edyy5555 a răspuns:

Din cate stiu pe Youtube mai exista ceva inregistrari