| ANAANAklhnkln a întrebat:

Stie cineva o carte mai interesanta pentru varsta15+? am cam term cartile de draagoste si vreau alte love struck

Răspuns Câştigător
| Cori_7775 a răspuns:

Pai ce sa zic, ai putea citi: Rebecca de Daphne du Maurier, Poate ti-ar placea si ceva de Emile Zola, de pilda La paradisul femeilor sau Germinal, sau chiar Visul. Ar mai fi si Tomas Hardy: Tess d'urbelvile, Doctorul misterios de Alexandre Dumas e f interesanta, sau Dama cu Camelii de Alexandre Dumas fiul, sau Laleaua neagra tot de alexandre Dumas. Jacqueline Monsigny Floris dragostea mea, Floris cavaler de Petersburg, Frumoasa din Luiziana si Amantii de pe Missisipi. Aceste 4 carti ar trebui sa le citesti in ordine cum ti le-am scris ca au legatura intre ele.

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Romanele lui stephen king! daca iti plac cartile horror! sau cartile agathei christie,... daca iti plac romanele politiste!

| Cori_7775 a răspuns:

Daca vrei ai mai putea citi ceva carti din colectia autorului Gerard de Villiers. cred ca ti-ar placea.
Daca iti place sa citesti poti sa ei legatura cu mine, am ce sa iti recomand happy. Vezi tu, cand citesti o carte, in general autorul reuseste sa te transporte in lumea personajelor sale, sa impartasesti aceleasi trairi ca si ele, e fascinant ca sa intri in lumea misterioasa si totodata oarecum reala a personajelor din cartea pe care o citesti. Unii autori, de pilda Paolo Coelho, reusesc sa redea realitatea in cartile lor, sa arate cititorului viata pe care chiar si el o traieste.

| Mary496 a răspuns:

Nu plange sub clar de luna, Pisica printre porumbei(sau ceva de genul). love struck Succes la citit

| Sinedd a răspuns:

Colectia autorului Joseph Delaney.

| WhiteRose a răspuns:

Romanele lui Drumes vad ca ti-au fost deja recomandate, ar mai fii " Cel mai iubit dintre pamanteni" - Marin Preda, este o super carte," Panza de paianjen"- Cella Serghi, "Mandrie si prejudecata" - Jane Austen.
Mie personal nu mi-a placut " De veghe in lanul de secara" este povestea unui adolescent dar nare nicio legatura cu dragostea si mi se pare ca nici nu are aventuri prea interesante el.
Iar de la scoala mi-a placut mult "Ultima noaptea de dragoste, intaia noapte de razboi":X mai bine o citesti inainte de o studia la scoala

| vw9378 a răspuns:

James Hadley Chase - Schimbare de decor. Garantez pentru ea.

| iuliaiulia_1033 a răspuns:

Pai incearca ispasire de ianmcewan devorari richard millet invitatie la vals.am multe preferate lsita ar putea continua...incearca ciocoii vechi si npi sigur iti va trebui si la scoala

| Dee0tzaA a răspuns:

Seria Twilight:X

| Blue_2910 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7a de Mihail Drumes sau De veghe in lanul de secara de J. D. Salinger. Nu sunt chiar de dragoste, dar sunt destul de bune si accesibile pentru varsta ta.

| Gabi_6377 a răspuns:

Dama cu camelii, Alexandre Dumas fiul.

| Meli_7221 a răspuns:

Scrisoare de dragoste si Invitatie la vals

| Kat_6866 a răspuns:

Incearca Doar o lacrima - Franco Limardi

| deyyutza_9659 a răspuns:

Da e o carte frumoasa suflete moarte