| petrovici4 a întrebat:

Stie cineva probele de admitere de la Unarte Bucuresti-FADD categoria Design?

1 răspuns:
| Wheizii a răspuns:

Scrie aici in PDF-ul asta pe care l-am downladat de pe site-ul lor, pagina 14 Specializarea DESIGN
1. Probă eliminatorie - (1 zi x 6 ore)
- Crochiuri, desen şi culoare
Tehnica: la alegere
Dimensiunea: A3 (30/42 cm)
2. Probă de specialitate - (1 zi x 6 ore)
- Schiţă de proiect
Tehnica: la alegere
Dimensiunea: 50/70 cm.
3. Interviu şi mapă - oral
- Candidatul va susţine în faţa comisiei lucrările executate în timpul concursului de admitere;
- Prezentarea unei mape cu maximum 20 de lucrări executate de candidat în afara concursului
de admitere.
http://www.unarte.org/resdoc/Metodologie%20Admitere%20licenta%202018.pdf