| dan_balaban_dan a întrebat:

Stie cineva sa cante la ukulele? Ati invatat de pe internet de undeva? Ce informatii ati folosit?

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Eu am invatat de pe Youtube. Mi-am cumparat si o carte "ukulele for dummies" dar majoritatea cantecelor si baza tot pe Youtube am inteles-o mai bine (nu stiam sa cant pana atunci la nici un instrument). Aici gasesti lectia 1 din 10 a tipului https://www.youtube.com/watch?v=5bTE5fbxDsc
ca sa "tune your ukulele" gasesti pe net sau aplicatii pe Android si iphone care te ajuta.
Cel mai important e sa practici. Am practicat in fiecare zi notele de baza si incetul cu incetul mi-a iesit. (stat de la un prieten instructor)