Întrebare recomandată | LittleMuffin a întrebat:

Stie cineva un site unde gasesc lectii de desen online? va rog frumos am mare nevoie :*

Răspuns Câştigător
| beebyy a răspuns:

Arata diferite desene cum se deseneaza.
http://www.desenatori.ro/

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe lângă tutoriale de pe youtube, îţi recomand şi filmul La belle noiseuse (1991).

| Artemisia a răspuns:

Poti incerca pe Youtube, sunt extrem de multe tutoriale explicative, ai mai putea sa incerci si site-ul Deviantart.com, acolo sunt niste desene superbe, si sunt n tutoriale pentru desene. Incearca. Bafta! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| CheshireDeadCat a răspuns:

Pe youtube sunt foarte multe serii de lecţii în engleză. Scrii "drawing lesson" sau "drawing tutorial" sau "painting" în loc de "drawing" mai specifici ce anume, dacă vrei anume în creion sau în acuarelă şi-ţi dă o mulţimede rezultate, îl alegi pe cel mai apropiat de ce vrei tu şi deja apoi intri pe canal şi le vezi şi pe restul. Îmi par cele mai eficiente astea, pe mine m-au ajutat.
Pace!

| PinkCupcake a răspuns:

Nu este chiar un site, dar aici gasesti niste tutoriale excelente: https://www.youtube.com/channel/UCno-YPZ8BiLrN0Wbl8qICFA
Sper ca ti-am fost de ajutor! :)

| diasasak a răspuns:

Www.alegsadesenez.com de la noi
www.proko.com pe youtube

| georgianageo2010 a răspuns:

Pe desenatori.ro poți desena tu ce vrei dar nu sunt Lecții de desen...