Apache
| Apache a întrebat:

Stiti cumva unde as putea gasi cartea :

The Sorceress: The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel-de Michael Scott

In limba romana? Tot ce am gasit pana acum este in engleza

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod sigur, n-a fost inca tradusa in limba romana. Sunt destul de multe demersuri de facut pentru ca o carte, mai ales a unui scriitor in viata, sa fie tradusa si publicata. Ma tem ca va trebui ori sa mai astepti, ori s-o citesti in original.

| Apache explică (pentru ardnaxur1961):

O s-o citesc in original.
Imi pare totusi rau ca celalate carti au fost traduse in peste 20 de limbi si romana nu este printre ele.
....baremi au tradus primele 2 carti cel putin.

| Apache explică (pentru AikkoxD):

Am incercat cred ca 100 de site-uri.
Nu gasesc nicaieri o editura care a tradus cartea asta...

| AikkoxD a răspuns (pentru Apache):

Http://www.dillonscott.com/......ael-scott/
Mie nu mi se pare aşa greu de citit în engleză. Poţi să te ajuţi de dicţionare, ceva, dacă ai răbdare.

| Apache explică (pentru AikkoxD):

Nu e vorba de citit in engleza...nu ma deranjeaza asta.
As fi vrut doar sa cumpar toata colectia intr-o singura limba.
mersi de raspuns oricumwinking

| AikkoxD a răspuns (pentru Apache):

Şi pe mine mă stresează faptul că nu găsesc o carte în limba română, aşa că n-am de ales decât s-o citesc în engleză/italiană sau în ce limbă e scrisă.

| YONTU a răspuns:

Salut! :)
http://translate.google.ro/....../translate
... nu cred ca este ce ti-ai dorit tu, dar mai caut daca mai gasesc ceva!

| Nymeria a răspuns:

Uite am gasit eu ceva,
http://www.cauti.ro/......op_ro.html

e bun?

| Apache explică (pentru Nymeria):

E primul si al doilea volum
Pe astea le am deja.
nu cred ca exista volumul 3 in limba romana