| HimoSsa a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si doresc sa-mi continui studiile in arta teatrala( actorie) insa mi-as dori in Capitala(Chisinau) Poate cineva sa ma ajute cu unele sfaturi si daca exisat licee sau colegii ce mi-ar permite sami contii studiile dupa a 9-a.In paralel fac si scoala muzicla unde la fel sunt absolventa.Cine ma ajuta?
Dau Funda!♥

Răspuns Câştigător
| Duchesss a răspuns:

In Chisinau, la Botanica este liceul teoretic cu profil de arte "Elena Alistar" (fosta scoala nr 28). Acolo se fac ore de teatru, si e aproape de un liceu muzical."Starcea" daca nu ma gresesc.

| HimoSsa explică (pentru Duchesss):

Merci! insa nu stiu cum stau lucrurile in legatura cu inscrierile sau ce probe trebuie cum platsti in general chestii din astea?
I-ti dau funda daca ma ajuti cu ceva mai detailal.happy

6 răspunsuri:
| tsunami11 a răspuns:

Nu cred s-a gasesti pe cineva care s-a te ajute pe TPU majoritate is din Romania si nu din Republica Moldova.

| tsunami11 a răspuns:

Iti pot da un sfat cred ca ar fi mai bine daca te-ai duce la un liceu apoi la facultate decit decit la colegii.Si inca o intrebare de ce esti absolventa la 9 clase.

| HimoSsa explică (pentru tsunami11):

Deoarece invat in gimnaziu!

| Duchesss a răspuns:

In Moldova gimnaziul e pana in clasa 9...
Deci, am invatat acolo pana clasa 10, dar nu am fost la profilul teatral. era clasa paralela... stiu ca e acelasi profil umanist + teatru. ei mai fac ore de : arta vorbirii, istoria teatrului, arta teatrala si mai au, nu le stiu pe toate. pentru inscrieri trebuie sa vorbesti cu directoarea liceului. se plateste fondatia care la liceu e de 75 lei pe luna. Sincer, e foarte bine acolo, imi pare rau ca nu mai invat in acel liceu. profesorii buni si te poti intelege cu ei, te sfatui sa mergi pana la scoala si sa vezi cum sta treabahappy
Succes

| ROZA37 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine.