| Breteanu a întrebat:

Sunt oameni de cultura aici?

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce, vrei să discuți cu oameni de cultură problema profundă pe care ai ridicat-o în întrebarea anterioară?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un domn cu premii literare

| tudorvolcano a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Într-un fel, toți suntem.

Pot discuta despre poezia anticilor, despre istoria literaturii franceze, despre Vede, și dacă vrei să incluzi și istoria, putem pune și istoria.
În schimb, deși am citit o carte sau două în limba română, mă consider ignorant în literatura română (de altfel, nu am făcut gimnaziul și liceul în România, ci în străinătate, și nu am avut lecturi obligatorii din literatura română), și regret enorm că sunt ignorant când vine vorba de literatura germană și de cea rusească (am citit totuși Moartea lui Ivan Ilici de Tolstoi, dar regret că nu l-am citit pe Dostoevsky, aș vrea într-o zi să o fac, de preferință chiar în rusă).
Sunt de asemenea extrem de ignorant când vine vorba de muzica modernă și de cinematografie, dar cred că pe site putem găsi oameni extrem de bine pregătiți în acest domeniu.

De asemenea, și manga și anime sunt considerate ca făcând parte din cultură. Mulți știu pe de rost zeci de serii manga și de seriale anime, în special pe aici.

| AaaaHihgma34rSharc a răspuns:

Tunsoare stil jamaica! realizata de camelia kosovo la salonul dani costi! am cerut acesta frizura pentru a mi aduce aminte in fiecare zi de frumoasa mea nevasta roxana! frizerita a interpretat chipul acesteia ca la carte!?‍♀️

| Imsami10 a răspuns:

Daca te referi la oameni de cultura, ca în oameni care vizioneaza hentai atunci probabil. Dar in rest nu cred