| AnDr3D33aLoV3 a întrebat:

Tara voastra preferata este Japonia? De ce? FUNDA!:X

Răspuns Câştigător
| Fαntαsy a răspuns:

Da! :x iubesc tara asta!
Poate suna deplasat faptul ca imi place atat de mult doar din ceea ce am citit in massmedia sau din ce am vazut la televizor, dar totusi imi place si vreau sa merg acolo candva.

In primul rand ADOR anime-urile, si din cate am inteles, majoritatea sunt create acolo.
Oamenii de acolo sunt foarte diferiti de cei din Europa. Mi se pare normal :)), dar traditiile si religiile sunt pastrate si respectate cu sfintenie, cum ar fi. Festivalul ciresilor. (nu stiu dc dar, privindu-i imi da o stare de bine: http://www.google.com/......tp?/imgres )

Revenind. felul lor de a vorbi, timiditatea fetelor, stilurile extravagante, faptul ca tehnologia e in plina dezvoltare si se lucreaza in principiu pe crearea unor electrocasnice, automobile etc. care sa polueze mai putin, sau sa foloseasca mai putina energie. e un plus adus acestei tari.

Singurul minus pe care i l-as putea duce ar fi ca Tokyo e destul de aglomerat, iar periferiile, "comunele" mai mici sunt pline de infractori, oameni saraci. etc.

Iubesc tara asta, iar cutremurul de 9 grade, a facut ca toata aceasta "admiratie" sa devina "respect" pentru modul in care au facut fata situatiei si organizarea de care au dat dovada.

A! mai trebuie sa mentionez ca baietii super dragutii?

http://www.google.com/......tp?/imgres

(pentru baieti) si bineinteles si fetele:

http://www.google.com/......tp?/imgres

:)

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu. Ţara mea preferată este România, pentru că înseamnă "acasă".

| Grimalkin a răspuns:

Aw, mie-mi place Anglia, dar Japonia e a doua, haha. Imi place pentru ca imi place, nu am un motiv.

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru Grimalkin):

Ador JAPONIA, este tara mea preferata, asta pentru animeuri, muzica, culura, imbracaminte si aspectul ala asiatic! Sper sa ajung candva acolo

| push2gl a răspuns:

Nu Elvetia pentru peisajele ei

| mistikk a răspuns:

Tara mea preferata nu este Japonia ...pentru ca este o zona seismicawinkingp.s Nu`mi plac cutremurelewinking

| PetreConstanta a răspuns:

Poate este preferata ta

| Paywa a răspuns:

Nu,nu e Japonia, tara mea preferata e Romania. Stii de ce? Fiindca sunt romanca! Fiindca si noi avem oameni destepti aici! Fiindca si noi avem locuri foarte frumoase de vizitat. Fiindca in tara asta pe langa manele, se face si muzica buna.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@Fantasy,frumosi cireși si fata e chiar foarte draguta.winking
Cu toate ca n-am fost niciodata in alta tara,ii dau un like Japoniei pentru cireșii ei. laughing,dar momentan preferata mea e tara noastra cu tot ce are in ea,cocalari, gipsuri, parlamentari idioti si inapoiati etc.
p.s:imi plac anime-urile lor. happy

| marian2011 a răspuns:

Era...inainte de tsunami si cutremur.acm sper ca tara sa-si revina pentru ca era ca un paradis. funda

| ShowTim3 a răspuns:

laughing Romania este acasa mea big grin dar ma reprofilez pentru o fundita tongue

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Nu
Pentru ca este vai de mama ei. cate curremure sunt aoclo si cate se intampla nici nu vreau sa ma gandesc ca ar fi tara mea preferata.
Ca si suplimentar tara mea preferata este Grecia!:X

fundita?

| polobianca a răspuns:

Pentru ca acolo ai un salar de te doare capu' laughing
si au o economie foooooarte dezvoltata.