| RandomJ a întrebat:

Teatrul evreiesc oferă piese în limba română sau în idiș? Doresc să știu fiindcă n-am mai fost până acum la teatrul respectiv și aș dori să-mi invit iubita (eu vorbesc idiș, ea doar română).

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Intra pe site la ei, sunt și piese de teatru în limba română, dar și în idis. Sigur găsești tu ceva pe acolo happy.

https://teatrul-evreiesc.com.ro/spectacole/stagiunea-curenta/

| RandomJ explică (pentru Nirvanaaa):

Multumesc mult! happy

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din câte știu, la piesele în idiș se oferă traducere în română la căști.