| anonim_4396 a întrebat:

Unele persoane care scriu corect parca au o satisfacție sa ii facă pe toți agramați cand le găsesc cate o greseala.Si pe măsură ce se complac in aroganta asta, în sinea lor nu le mai ajunge nimeni la nas,trebuie sa fii la curent cu ultima versiune de doom,deoarece daca greșesti un cuvânt,gata,ești agramat sau mai categoric,analfabet.E trist,patetic,prostesc sau perfect legitim și normal? Și dacă tot am pus o astfel de întrebare,de ce trebuie sa fie doom-ul un etalon pentru exprimarea corecta? Voi va adaptați discursul la ce se modifica pe acolo? De exemplu până mai ieri,,înșală și '''așază,, erau formele corecte, acum sunt acceptate toate formele

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Idiot-tampita asa se numesc cei care procedeaza dupa cum mentionezi tu. Merita un tratament de genul asta...https://www.youtube.com/watch?v=oROB_7A4oeI

| RAY a răspuns:

Dacă și explica de ce ai greșit e una, daca te jignește e altceva, în România te jignește, în străinătate omul te corectează, și îți explica de ce ai greșit, România este o tara de urâcioși, oameni rai plini de venin, draci în nici un caz creștini

| Violleta2022 a răspuns:

Vai de maiculita ta!
Dupa cate greseli ai tu aici, in text, cred ca esti "mai" agramata ca majoritatea celor care scriu aici.
Lasa naibii aroganta si vezi-ti barna dintre ochi, inainte sa critici si sa jignesti!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta e sigur Victory9.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"E trist, patetic, prostesc sau perfect legitim și normal?"

Daca nu facem ca cei pe care i-ai spus, ar trebui sa raspundem cu... este tot ce ai zis, in momente separate. In functie de fiecare situatie si om... anumite persoane pot sa zica asta in mod politicos si fara alte insinuari, alte persoane in mod arogant si asa mai departe.
Daca zicem ca acele persoane sunt doar o anumita categorie... am fi la fel, nu?

Eu incerc sa zic cum este normal si cum ar fi... la "ultima versiune" daca imi amintesc. Daca nu, zic si "gresit". Indiferent de situatie nu prea ma strofoc asa tare :?
Ce o fi, o fi.

Faptul ca spunem un cuvant gresit... nu este chiar asa de mare problema, desi trebuie sa ne adaptam. Insa mai mare este ce vrea persoana sa transmita big grin

| Celcestietot a răspuns:

Eu nu am satisfactia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric nu are termen de comparatie.

| NunuNini a răspuns:

Acum sunt acceptate toate formele, tocmai pentru a menaja agramatii si analfabetii. Cea ce dupa mine nu este corect.

Răspuns utilizator avertizat