| AndutzaAndu a întrebat:

Va place sa cititi? Ce carti ati mai citit?

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place foarte mult. Din pacate nu mereu am timp. Am destule responsabilitati. Ultima carte citita se numeste Masca de Dean R. Koontz. Este o carte extraordinara.

| Cσσкiє a răspuns:

Bună seara. Ador cărţile, am 12 ani şi am citit 50 până la momentul de faţă. Rudele mi-au spus că mă exprim frumos pentru că am citit şi citesc mult. Încearcă colecţia " Supă de pui ", sunt cu poveşti de viaţă foarte frumoase şi folositoare. Din păcate, nu am găsit în librării, le-am comandat de pe internet. O carte costă 14 RON. Sunt foarte frumos scrise, să ştii. Sănătate şi sărbători cu bine! Andreea, 12 ani happy

| cornculapte a răspuns:

Da, imi place, dar nu prea am timp si rar gasesc o carte pe gustul meu. Mi-a placut Colectionarul de John Fowles si acum am inceput sa citesc Runaway (o carte cu povestiri mai scurte) de Alice Munro. E in engleza si prima poveste, Runaway, care da si titlul, e foarte tare.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Imi place foarte mult sa citesc.
Ultima carte citita a fost "Juratii" de John Grisham. De obicei imi place sa citesc carti politiste, de aventura si alte genuri.
Paste fericit!

| Razvan a răspuns:

Cartile despre razboaiele lumii, mister si din cand in cand din lipsa de cele enumerate romane de dragosteworried

| larisa_6959 a răspuns:

Da imi place foarte mult sa citesc.Cartile care mi-au placut cel mai mult sunt : seria Harry Potter, Ciresari de Constantin Chirita, Cei trei muschetari si Dupa 20 de ani de Alexander Dumas, 2 ani de vacanta, Singur pe lume... si lista poate continua.

| SelenaDesire a răspuns:

Da imi place~ ^_^

Dar n`am apucat pana acum sa termin o carte.
N`am avut suficienta ambitie, prsupun. happy

| LoveÈℓa a răspuns:

Da imi place foarte mult.Cartile pe care le-am citit sunt:Singur pe lume, Comoara din insula, George si cheia secreta a universului(volum 1 si 2). Desigur ca printre alte carti.

| Ea12345 a răspuns:

Mie imi placea tare mult sa citesc, acum m-am cam lasathee hee
Am citit cam 80 de carti, insa cel mai mult mi-au placut:,, Contele de Monte Cristo",,, 2 ani de vacanta",,, Masca lui Zorro",,, LA medeleni"...love struck

| Fiction a răspuns:

Viata la tara, potopul, WINNETOU este cartea care m-a impresionat fff tare, aproape pana la lacrimilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Frrramboise a răspuns:

Ooo daaaa! foarte mult
in ultima vreme am citit:

razboi si pace-vol | si 2

leonie-elizabeth adler

texas! lucky

cam atat...

| Zmeura a răspuns:

Da citesc multe carti de ex:Mara.Ion-de Liviu Rebreanu(am citit-o de la varsta de 11 ani), Ultimul Mohican. Cel mai iubit dintre pamanteni, Doamna Bovari, Uragan asupra europei, Un yankeu la curtea regelui Arthur, Coliba unchiului Tom, Rosu si negru etc

| Aero_2277 a răspuns:

Mandrie si prejudecata, Jane Eyre, Foc si SAbie -recitite in ultima luna

| babygirlmeli a răspuns:

Albastru nemarginit, aproape transparent de Ryu Murakami. o sa-ti placa cu siguranta happy

| Anisoara79 a răspuns:

Da mie imi place sa citesc.Citesc carti de Sandra Brown si Alexandre Dumas. Dar in ultimul timp nu prea am mai apucat sa citesc.pa

| 333333333 a răspuns (pentru Anisoara79):

Buna, si eu citesc acesti autori. Ma bucur ca am gasit pe cineva, care citeste Sandra Brown, tocmai am terminat Matase Frantuzeasca.

| Rakanishuu a răspuns:

Imi place sa citesc, dat depinde si ce citesc. Ultima a fost Piratica1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Al cincilea copil-Doris Lessing. extraordinara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Imi place foarte mult sa citesc! Daca vrei sa citesti, o carte foarte tare, plinda de aventura, iti recomand Winnetou de Karl May! O sa iti placa foarte tare! Sa nu te sperie voluminozitatea ei, pentru ca o sa o termini mai repede decat o sa crezi! Spor la citit in continuare si ma bucur cand mai gasesc oameni carora le place sa citeasca!

| luetA a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot
Laleaua neagra de Al Dumas
Enigma Otiliei de George Calinescu
Intamplarile fericite si nefericite ale vestitei Moll Flanders de Daniel Defoe
La rascruce de vanturi de Emily Bronte
Vagabondul milionar de Vikas Swarup
Manon Lescaut de Abatele Prevost
Ultima noapte de dragoste si intaia noapte de razboi de Camil Petrescu
Un yankeu la curtea regelui Arhur de Mark Twain
Invitatie la vals de Mihail Drumes
Adam si Eva de Liviu Rebreanu
Cam atat.

| jlv a răspuns:

Da, imi place foarte mult sa citesc. Mi-au placut foarte mult urmatoarele carti: The Shining, Orasul bantuIT-Stephen King, Mandrie si prejudecate-Jane Austen, Tess d'Urberville-Thomas Hardy, Oliver Twist-Charles Dickens s. a. m. dbig grin

| ivande3a a răspuns:

Buna.

imi place foarte mult sa citesc, iar cartile ce mi-au placut cel mai mult sunt acestea: Alchimistul, Invitatie la vals, Unsprezece minute, La rasarit de Eden si Blandetea noptii,

| tikun26 a răspuns:

Dah ...cam tot ce cade in mana...
acum citesc jurnalul Annei Frank