| flavius01 a întrebat:

Vi se pare aceasta idee suficient de buna pentru un film? Ce parere aveti? Ma gandeam de data aceasta ca personajul principal sa fie Paul, din nou un comisar la politie. Acesta primeste cazul unei crime unde o femeie a fost violata si impuscata in cap. La scurt timp dupa crima, in viata sa reapare Sonya, o fosta colega de la facultate cu care a avut o relatie timp de cateva luni. Doua zile mai tarziu apare o alta crima, infaptuita in aceeasi manera. Faptasul nu a lasat niciun indiciu, nicio urma de ADN. In paralel, Paul cu Sonya incep sa se vada mai des si incep o relatie, petrecand noaptea impreuna. In aceeasi seara reapare in viata sa si fosta lui sotie, care l-a parasit in urma cu cativa ani pentru a pleca cu un alt barbat, cerandu-si scuze si incercand sa reinvie iubirea ce a fost o data intre ei. Crimele continua sa se infaptuiasca, toate la 3 zile diferenta una de cealalta. Paul cu Sonya s-au mutat impreuna intre timp, iar aceasta situatie s-a mentinut la fel timp de o luna. Dupa mai bine de 10 crime infaptuie, faptasul care nu a lasat niciun semn pana acum schimba tactica incepand sa apara barbati violati si impuscati in cap. La scurt timp dupa ce a schimbat metoda de operare, faptasul a lasat o urma de ADN care conducea la...fratele Sonyei. Paul a fost socat sa afle toate acestea, nestiind ca Sonya avea un frate. Socul a fost si mai mare cand a descoperit ca barbatul a murit in urma cu cateva zile iar Sonya nu i-a zis nimic, fratele acesteia murind in urma unui accident de masina. Paul i-a reprosat toate aceste lucruri Sonyei care si-a cerut scuze dar a zis ca ii era rusine cu fratele sau si nu a mai vorbit cu el de luni intregi. Motivul? Acesta era homosexual. In mod socand, sirul de crime a continuat, fara sa existe vreo explicatie. Dupa cateva saptamani cu crime continue, criminalul a schimbat din nou tactica, acum aparand un barbat mort in urma unui contact sexual si impuscat in cap. Politistii nu au fost siguri daca este vorba de acceasi persoana pentru ca aceasta crima nu s-a comis la 3 zile de la ultima, ci doar la 2. Totusi, din 2 in 2 zile au inceput sa mai apara 4 barbati morti in aceeasi forma. Investigand pe fratele Sonyei, au aflat ca masina in care era acesta a iesit de pe carosabil si a explodat, iar familia acestuia, adica implicit Sonya nu a cerut o autopsie care sa confirme ca era acesta. Au cerut un ordin ca sa ia probe de ADN din sicriul acestuia pe care l-au comparat cu ADN-ul parului sau pe care l-au recoltat de pe diferite haine din apartamentul sau. Rezultatul a demonstrat ca acesta nu este mort si au inceput imediat cautarile. Cineva a anuntat politia ca acel criminal locuieste in apropierea casei sale, au fost acolo si l-au arestat. Totusi, acesta a fost arestat in alt oras si nu avea logica: Cum putea sa comita acele crime aflandu-se la mai bine de 300 km distanta? Situatia se inrautateste cand crimele infaptuite dupa tiparul initial (violat si impuscat) incep sa apara din nou, in paralel cu cele ale barbatilor care erau doar impuscati. Ca sa rezum pentru a ajunge la final, fosta sotie a lui Paul era cea care a omorat barbatii doar impuscandu-i folosindu-se de tiparul criminalului pentru a se razbuna pe cativa barbati din trecutul ei, crezand ca acele crime vor pica pe spatele criminalului. Prima serie de crime (cele cu femei) au fost comise de fratele Sonyei care a fost condamnat la inchisoare pe viata, iar restul a descoperit politia ca le-a comis Sonya impreuna cu sora ei geamana, care o ajuta pentru a elimina orice posibila dovada impotriva acesteia (in timp ce ea facea crima, aceasta mergea intr-un loc public unde erau camere de filmat ca sa dovedeasca ca nu Sonya a infaptuit crima). Adevarul este ca de fapt ei erau tripleti Sonya cu fratele sau si cu sora sa geamana fiind 2 baieti si o fata (Sonya). Unul dintre frati este transsexual si a inceput tratamente cu hormoni dar nu si-a facut si operatie de schimbare de sex ramanand cu organele sexuale masculine. Cum era frate geaman practic cu Sonya si a luat tratamente cu hormoni femini, la final a avut un aspect izbitor de asemanator cu cel al Sonyei si asa au pacalit politia. Motivul crimelor? Fratele Sonyei este homosexual si toate femeile care l-au respins in incercarea lui de a avea o familie dar fara sex au fost omorate. Sonya? Ea a fost de fapt doar ajutorul surorii ei care a infaptuit crimele, Sonya stand in locuri publice la momentul infaptuirii crimelor. Ce parere aveti? Ar merge intr-un film ideea asta?

3 răspunsuri:
| justagirl2 a răspuns:

Ai imaginatie nu gluma:d

| Mikasa a răspuns:

Super.DA

| DonyR a răspuns:

Vad ca te-ai uitat la multe filme de genu CIS si crime cred ca-i bun scenariul eu una sigur l-as viziona!