| zuzumic a întrebat:

Vreau sa fac martisoare imi dati si mie idei cu ce materiale pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| lumeamea a răspuns:

Http://www.adevarul.it/stiri/social/martisoare-facute-acasa-iata-simplu-e
uite aici
si mai jos e un filmulet
foarte bun
succes
funda?:xplizzzzz

4 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Stiu ca pare aiurea, dar la noi la scoala am facut targ de martisoare si eu am facut din macaroane colorate(macaroanele erau din spanac morcov etc)si le-am vopsit cu oja...sau cu coaja de fistic am vopsito in rosu si am facut o buburuza si tot felul de chesti simbolice pentru primavarabig grin si sau cumparatwinking
sau cu tot felul de personaje de la disney, daca faci la scoala iti spun ca toti copiii o sa cumperewinking

| GaleaMarius a răspuns:

Pietricele de munte, aluminiu, aschi usor scuptate, noroc

| alice9467 a răspuns:

Gasesti tot ce iti trebuie pe www.martisoare-shop.ro.Sunt acolo tot felul de accesorii: snur, pungute, cartonase, etc.

| denisa767 a răspuns:

Da! ai devoie de jnur rosu si alb de matase un cerc de carton si o foarfeca. creazati propriul martisor. spor la treaba