| Denisa a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o carte dar vreau sa fie despre mentalitatea oamenilor, psihologica oarecum, intamplari din realitate. Ceva carte buna oricum. Nu romane de dragoste! Stiti ceva carti bune?batting eyelashes

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Haruki murakami - dans dans dans

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt o enciclopedie, dar intreaba-ma ce vrei si-ti dau exemple din viata, atat cat cunosc.cazuri reale de oameni care au trecut prin situatii similare.

| mikoto a răspuns:

Poti sa citesti carti de Dostoievski si carti scrise de japonezi, ex:"supliciul unei adolescente" de Akira yoshimura si "Straini" de Taichi yamada.Chiar sunt romane psihologice si se citesc usor. sper sa gasesti ceva care sa-ti placa happy