| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu care este numele tabloului(si eventual al pictorului) care a aparut pe coperta cartii "Enigma Otiliei" de la Biblioteca Pentru Toti 2010?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

A mai intrebat cineva. Am cautat de mi-au sarit capacele, dar n-am gasit.
Orice carte care se respecta ar trebui sa aiba scris undeva asta. Ori in primele, ori in ultimele 2-3 pagini. Ai cautat?

| ovidasmihai a răspuns:

Pe a 3 pagină din copertă scrie la toate cărțile Autorul + titlul tabloului. Pentru coperta cărți Enigma Otiliei de George Călinescu este Femeia cu mască de Mihail Teișanu.