| Feyenooord666666 a întrebat:

A avut careva aici anvelope all season?

(doar de mers in oras nu la munte).

As dori niste pareri.

Răspuns Câştigător
| goguPatent a răspuns:

Da, la 4000km nu merita sa tii doua seturi de roti.
Cele despre care am vorbit sunt Westlake, bune in general, nu bat, nu balanseaza, le-am purtat prin gropi si nu s-a intamplat nimic cu ele. Sunt facute dintr-un cauciuc dur, s-ar putea sa reziste bine in timp.
Iarna, cum am spus, fac treaba buna, ca anvelopele de iarna. In mers nu fac galagie.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da taicameu are si inca rezista dupa 2 ani

| Feyenooord666666 explică (pentru mgtow):

De la ce firma?

si M+S parca is oke in Romania, adica sa nu se ia politia de tine sau ceva.

| mgtow a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Firestone imi aduc aminte. Sant mana in mana cu bridgestone chiar daca calitatea e putin mai slaba tot rezista

| Feyenooord666666 explică (pentru mgtow):

Oke, mersi de informatie!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Are taica-miu, pe conserva lui. Sunt noi. Stam la munte.
Impresii: iarna merge foarte bine, nu mi-a patinat/derapat pe nicaieri. Vara nu balanseaza, fiind masina mica si anvelopele umflate corespunzator, dar se simt mult mai naspa decat niste gume de vara. La franari vibreaza, si nu e vorba de alte defectiuni. Am pus o frana pe la 100+, cand am vazut un radar, si m-a scuturat binisor. Nu prea le recomand, se simt ca si cum ai merge tot anul cu anvelopele de iarna. Nu poti merge cu viteza, nu te simti in siguranta.
In plus, din experientele anterioare, stiu ca numai anvelopele de vara ofera siguranta pe ud; anvelopele de iarna sunt predispuse la acvaplanare, si chiar pierdere a aderentei pe asfalt ud. Anvelopele de vara au amprenta conceputa in asa fel incat sa inlature apa, si sa creeze contact cu asfaltul. Astea de iarna nu sunt asa, am patit de multe ori sa alunece pe ploaie.

| Feyenooord666666 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu fac vreo 3000 max 4000 de km pe an...

Deci mi-ar fi mai oke all season.

| Feyenooord666666 explică (pentru goguPatent):

Bine de stiut, ma gandeam la viking fourtech, pentru un polo cred ca sunt suficient de oke.

| goguPatent a răspuns (pentru Feyenooord666666):

La 3000 km pe an iesi mai ieftin cu uber sau taxi

| Feyenooord666666 explică (pentru goguPatent):

Avand in vedere unde stau nu prea.

Prefer masina, sa nu depind de altii.

| goguPatent a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Da, la 4000km nu merita sa tii doua seturi de roti.
Cele despre care am vorbit sunt Westlake, bune in general, nu bat, nu balanseaza, le-am purtat prin gropi si nu s-a intamplat nimic cu ele. Sunt facute dintr-un cauciuc dur, s-ar putea sa reziste bine in timp.
Iarna, cum am spus, fac treaba buna, ca anvelopele de iarna. In mers nu fac galagie.

| ReZiSTorr a răspuns:

Am anvelope all season. Franeaza bine, dar sunt zgomotoase...

| Feyenooord666666 explică (pentru ReZiSTorr):

Oke, de la ce marca ai?

Eu ma gandeam sa imi iau de viking.

| ReZiSTorr a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ale mele sunt de la Sava.