| anonim_4396 a întrebat:

A făcut cineva drumul Bucuresti-Londra? Cu mașina? Dacă da, v-ați cazat la hotel? Dacă da unde? Sau ați dormit câteva ore in mașina? Dacă da, in ce parcare, ce tara? Cum a fost drumul? Ce alte lucuri mai trebuie luate in calcul pentru un drum de genul și o ruta, aproximativ, ce este mai favorabilă happy Și cu ce mașina ați mers? Din punctul meu de vedere contează f mult mașina, felul in care te simți și conduci in ea, ne-am gândit cu încă 3 prieteni sa mergem in acesta drumeție, 3 masini identice, e vorba de 3 Mercedes-URI E class din 93, mașina mi de pare confortabila, însă cumva am emoții pentru drum

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am facut 4 drumuri cu masina UK - Spania. Primul din Londra pana in Pamplona apoi Pamplona - Felixstowe - Pamplona - Felixstowe. Model masina Audi 5 din 2015 coupe 1.8 benzina 170 CP TFSI i-am dat prin Franta 210 km/h laughing am dormit o noapte in Franta apoi ziua urmatoare am ajuns in Spain. La intors la fel, de 3 ori am mers cu eurotunelu e mai rapid si comod, 25 sau 30 min dureaza calatoria ultima oara cu feribotul. Cheltuieli in jur de 300€ benzina - 200€ taxa de drum pe autostrada si eurotunelul 170€ cam asa. La un drum deci inmulteste de 4 ori si rezultatul e 2680€ si mi-a placut experienta. Prin Londra e cam imputita treaba cu parcatul orice loc e cu plata nimic nu e free. Recomand sa mergi cu eurotunelu luativa bilete din timp ca ies ieftine si cand intrati in vagon le ziceti la aia de la control width vehicle we want big wagon please. Altfel va bagati in vagonul de masini mici si va puteti zgaria jantele daca le aveti de 19 inci

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mersi de răspuns, bilet din timp nu prea avem cum sa ne luam, intenționăm sa plecam in câteva zile, sper ca va fi o experienta buna happy deși nu ma aștept sa merg cu 210 km/h, nu pentru ca nu duce mașina, dar pentru o mașina din anii aia, poate fi prea mult, ma mulțumesc cu 140-150 /h happy Plus ca dacă mergem in coloana toți 3 și la 100 /h. e placut

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

120 km/h e suficient. Eu o tineam intre 120 si 110 depinde cum aveam chef, uneori 210km/h pentru ca Franta e plina de radare.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://adevarul.ro/......index.html astia au putut unu din ei il cunosc tacsu sta in Spania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana în Londra nu, pana în Olanda și Belgia da. Am dormit în Viena sau în Linz mereu la hotel. E prea obositor în mașină.
Trebuie sa iei în calcul stau rile din Germania când îți calculezi timpul. Am stat și 3 ore pentru 10 km.
Cu o mașină atât de veche nu as avea curaj, dar dacă sunteti 3...

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

AI eu am cumva emoții pentru mașina, vrem sa facem asta mai mult din ambiție, mașinile au fost un proiect de restaurare, le-am făcut in comun, sunt identice la exterior, km diferă, dar sper ca va fi bine

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Era unu cu o dacie 1310 care a mers pana in GB tot restaurata si a ajuns bine, intors in tara la fel de bine https://adevarul.ro/......index.html

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Îl stiu pe baiat, însă cu el au fost mecanici, in Dacie s— bagat 6000€, s-a stricat mai multe pe drum, dar fiind faptul ca avea mecanici cu el, totul a fost bine și ei erau 3 parca, dar acele Dacii au fost restaurate foarte foarte profi, gândește-te ca o Dacie e nici 500€ și el a bagat 6000€ in ea ca sa o facă buna,

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Tacsu m-a ajutat sa intru la o firma care facea international ca sofer pe tir. Acum am plecat in UK si vin zi de zi acasa si salariu mai bun

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Am dormit in Ungaria, la vreo 100 de km dupa Budapesta.

A doua zi de dimineata am plecat spre nordul Germaniei, in Cuxhaven, ajungand seara, de unde am luat urmatoarea zi bacul spre Anglia.

Am plecat din Cluj si am folosit un Passat din 2011.