| fugi5555 a întrebat:

AC ul de la mașina îmi da doar cald. Cât costa sa repar ce trebuie la un vw yetta 2007?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Undeva pe la 300 de lei incarcatul cu freon + verificare. Poate fi si 400-500 de lei, daca ai scapari. Mergi doar in service-uri autorizate, cu aparatura speciala, care ofera garantie pe lucrare; daca apelezi la un frigotehnist care vine cu butelia dupa el, e posibil ca a doua zi sa nu mai ai freonul pe care ti-l pune el, si ramai cu banii aruncati.
Daca ai o problema mai simpla, de ordin electric (siguranta, fulie compresor, senzor), te descurci cu pana in 200 de lei.

4 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Nu mai ai freon sau nu mai functioneaza compresoru ac

| JusTPauL a răspuns:

În jur de 150lei sa încarci clima, dacă nu îți merge compresorul ac iei unul nou sau sh.
Eu când am luat ultima mașină i-a fost umblat la motor și era goala clima.
L-am pus pe vânzător sa o încarce sa ma conving ca nu e stricat compresorul.
A încărcăto a funcționat și atunci am luat-o.

| mgtow a răspuns:

Suna la mecanicul de incredere si iti zice un pret

| Panamax a răspuns:

150 lei incarcat complet si verificat cu aparatura de ultima generatie.
Merge incarcat si clasic cu butelie. Principiul este acelasi.Se face vid se verifica, se introduce ulei, freon dupa tabel etc.Se verifica presiunile.Ca idee mai multa incredere am intr-un meserias decat intr-o masinarie.Ai dat funda la cel mai eronat raspuns.