| autommmmm a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu o informatie va rog.
Am vazut pe Facebook ca spunea ca nu o sa mai poti sa dai de permis daca nu ai 10 clase.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbesc prostii de cativa ani, unii care n-au ce face tot lanseaza zvonuri false.
Legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii si nici nu cred ca o sa se adopte vreo prevedere legala in viitorul apropiat, important este sa stii citi si scrie.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbe. Deocamdată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In legislatia rutiera nu exista nicio astfel de prevedere și nici vreun proiect de lege in sensul asta. Iar Facebook nu e lege

| Celcestietot a răspuns:

Parca o sa devina obligatorii 12 clase, de aceea se spune asa.