| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu sfaturi, am intrat in despresie, sad am inceput scoala de soferi, ma baga doar pe afara ca in oras as face haos, eu stiu reguli etc, dar ma intimidez foarte tare la volan si uit cum se schimba vitezele, cum te asiguri, totul ma duce in eroare. Azi nu stiam nici cum o bag in a 2, 3, 4a... si nu stiu seama nici la pedala de frana... acum cand ajunsei acasa ma pusei pe plans rau de tot sad

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Banuiesc ca esti la primele ore, si deja vrei sa conduci perfect laughing
Ai nevoie doar de exercitiu. Poti discuta cu instructorul sa faci mai multe ore decat cele 30, ca nu sunt foarte scumpe. Exersezi mai mult si nu te vei mai intimida in trafic.
Normal la scoala de soferi stai linistita in banda 1, faci mai mult dreapta si inainte la primele ore, iar dupa ce te obisnuiesti, treci si la viraje stanga, intoarceri, etc.
Succes!

| Catrice a răspuns:

Aia e șoferia nu e pentru toțihappy

Răspuns utilizator avertizat
| gellalbie4ever a răspuns:

Comportă-te ca și cum ai exersa singur in mașină condusul
Sau
Prefă-te că nu există un examinator lângă tine
Sau
Încearcă să te împrietenești cu el
Dacă gândul e devină nu te gândi nimic legat de emoții, frici, alte gânduri care s-ar putea amesteca cu ce faci tu, amintiri sau trăiri

pune o melodie calmă care îți place(dacă îți place sunetul alb)

(I-ați ceva să îți poarte noroc dacă crezi in așa ceva)